Avokado Hakkında Bilmediğiniz 10 Gerçek

1855
Avokado Hakkında Bilmediğiniz 10 Gerçek

Avokado Hakkında Bilmediğiniz 10 Gerçek

Avokado Hakkında Bilmediğiniz 10 Gerçek..Avokado ilginç bir besin maddesidir. Avokado etrafında dönen büyük bir karışıklık var; meyve mi sebze mi? Bu yeşil renkli, armut biçimli, küçük gıda maddesi aslında bir meyve olarak sınıflandırılır.

Gerçekten lezzetlidir ve n sayıda sağlık faydası ile yüklenmiştir. Bu makale tamamen bu meyveye adanmıştır. Burada size Avokado hakkında 10 şaşırtıcı gerçek sunuyoruz. Okumaya devam et.

 • Avokado 10.000 yıldan fazla bir süredir yemek yeme listesinde. Amerika’nın bir yerli ama ilk kez yaklaşık 10,000 yıl önce Meksika’daki Puebla’da görüldü. Amerika ve Meksika bahçelerinde daima avokado ağaçları vardır.
 • Avokado hakkında ilginç bir gerçek, Aztek ve Maya toplumları için manevi bir öneme sahip olmasıdır. Avokado’nun onlara güç verdiğine inanıyorlar.
 • Avokado lif açısından çok zengindir

Avokado lif bakımından zengindir. Orta boy bir avokado yaklaşık 10 gram lif içerir. Çözünür ve çözünmez lif ile yüklenir. Toplam lifin yaklaşık% 75’i çözünmezdir (gıdanın vücut içine geçişini hızlandırır) ve% 25’i çözünür liftir (bir kişinin dolgun hissetmesini sağlar).

 • Avokado süper yiyecek

Avokadolar güç doludur. Temel besin maddeleri bakımından zengindirler. Avokado gerçek süper besindir. 100 gramlık bir avokado porsiyonu şunları içerir • K Vitamini – RDA’nın% 26’sı

Yağ oranınızı düşürmek için neler yapmalıyız?


• C vitamini – RDA’nın% 17’si.
• E Vitamini – RDA’nın% 10’u
• B5 Vitamini – RDA’nın% 14’ü
• B6 Vitamini – RDA’nın% 13’ü
• Potasyum – RDA’nın% 14’ü
• Folat – RDA’nın% 20’si

Bunların dışında avokadolar, az miktarda manganez, magnezyum, demir, fosfor, bakır, çinko, A vitamini, B1, B2 ve B3 ile doludur.

 • Avokado potasyum bakımından zengindir, muzdan bile daha fazla

Her zaman muzların en iyi ve en zengin potasyum kaynağı olduğunu duyduk, ancak avokado muzdan daha fazla potasyum içeriyor. 100 gram porsiyon RDA’nın% 10’unu içerirken, avokado RDA’nın% 14’ünü içerir. Potasyum kan basıncının izlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle, sağlık için gerçekten çok önemlidirler.

 • Avokado kötü kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olur

Avokado, kalp için çok sağlıklı olan tekli doymamış yağlar açısından zengindir. Tekli doymamış yağlar, HDL kolesterol (iyi kolesterol) seviyelerini artırmaya ve LDL kolesterol (kötü kolesterol) seviyelerini azaltmaya yardımcı olur.

 • Avokado gözleri korur

Avokado, gözlerin korunmasına yardımcı olan güçlü antioksidanlar içerir. Zeaksantin ve Lutein gibi besinleri içerirler. Bu iki besin gözler için harikadır. Çalışmalara inanılacaksa, makula dejenerasyonu ve katarakt riski, bu besinlerden bir miktar alınırsa önemli ölçüde düşer.

 • Avokadolar yaşlanma karşıtı özelliklere ve diğer dermatolojik faydalara sahiptir

Yaşlanma karşıtı kremler, terapiler ve tedavilere sıklıkla büyük paralar harcıyoruz; bunun yerine diyetimize avokado eklemeliyiz. Avokadolar büyülü yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Vitaminler, mineraller, sağlıklı yağlar ve diğer sağlıklı besinler açısından zengin oldukları için yaşlanma sürecini durdurur ve cildi genç tutar.

Avokado ayrıca birçok dermatolojik fayda ile mücadelede yardımcı olur. Cilt hasarını azaltmaya yardımcı olurlar. DNA onarımını indüklerler. Ayrıca zararlı UV ışınlarının cildin neden olduğu hasarı tersine çevirmeye yardımcı olurlar. Bu nedenle, pahalı kremler, losyonlar veya tedaviler için çok fazla harcama yapmanız gerekmez.

Çok sayıda avokado yiyin ve pürüzsüz, parlak, kusursuz ve genç bir cilt elde edin.

 • Avokado, çeşitli kanser türlerinin duyarlılığını azaltır

Avakadoların birçok faydası arasında, biri farklı kanser türlerinin riskini azaltmasıdır. Son çalışmalara göre, antioksidanlar açısından zengin karotenoidlerin kanserli etkileri vardır.

Mide, oral, prostat ve meme kanserinin önlenmesine yardımcı olurlar. Bu karotenoidler sağlıklı yağlar açısından zengin avokadolarla eşleştirildiğinde, kanseri kesmek için büyülü olduklarını kanıtlarlar.

 • Avokado osteoartritte(kireçlenme) faydalıdır

Avokado, artritin neden olduğu ağrıyı ve hasarı hafifletmeye yardımcı olur. Semptomları gidermeye yardımcı olduğu için osteoartrite karşı etkili bir tedavidir. Avokadoyu dini olarak alırsanız, anti-enflamatuar ilaçlara ihtiyacınız olmayabilir.

 • Avokado sedef hastalığının tedavisinde yardımcı olur

Sedef hastalığı için ilaç ve losyon almaktan yorulduysanız, ancak rahatlamadıysanız, avokadoyu denemelisiniz. Avokado yemek genel olarak yardımcı olur.

Topikal uygulama için, vit B12 ve avokado yağı içeren bir krem, sedef hastalığının tedavisinde yardımcı olur. Bununla ilgili en iyi şey, bu kremin herhangi bir olumsuz etkisi olmadığıdır. Bu nedenle, avokado sedef hastalığını tedavi etmek için çok cepli bir yoldur.

AVOKADO HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ 10 GERÇEK

Bir cevap yazın