Brokolinin Faydaları Nelerdir?

2071
Brokolinin Faydaları Nelerdir?

Brokolinin Faydaları Nelerdir?

Eğer siz de adını duyduğunuzda hala yüzünüzü ekşiten kişilerdenseniz bu tutumunuzu değiştirme zamanınız çoktan geldi. Çeşitli tarifler ile tüketebileceğiniz brokolinin faydaları saymakla bitmiyor. Yapmanız gereken sadece olumsuz düşünceleri kafanızdan uzaklaştırarak bu mucize besine bir şans vermek.

Brokolinin Faydaları Nelerdir?

BROKOLİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Daha Sağlıklı Bir Cilt:

Brokolinin içerdiği A vitamini cildinizin hücre zarlarını korur ve ultraviyole radyasyon ile meydana gelen hasarı önler. Brokoli tüketmek böylece cildinizi sağlıklı tutar. Bunun yanında içinde bulunan C ve E vitaminleri yardımıyla cilt hücreleri için gerekli olan enerjiyi sağlar. Brokoli cilt ve deride olan glukorafaninin diye adlandırılan bir madde içerir Böylece brokoli yiyerek cildinizin daha hızlı yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Cildinizi Kanserden Korur!

Sürekli maruz kalınan güneş yanıkları cilt kanseri riskini arttırır Daha önce belirttiğimiz gibi brokoli UV ışınlarından koruma sağlamaktadır ve bu ışınlardan kaynaklanan kızarıkları gidermeye yardımcı olmaktadır. Bu şekilde cilt kanseri riskinizi önemli ölçüde azalmış olur. Ayrıca C vitamini, beta, çinko büyük ölçüde cildin bağışıklık sistemini artırabilir. Brokoli gibi koyu yeşil sebzelerde bulunan fosfor gibi diğer vitaminler ve mineraller, çeşitli deri enfeksiyonların dan sizi korurlar.

Yağ Oranını Düşürmek için Neler Yapmalıyız?
 

Daha Sağlıklı Saçlar için:

Bildiğiniz gibi saç, saç köklerini beslemek üzere A,C,E,B5,B12 vitaminleri yanında demir, nisain, çinko, kükürt, silis asit ve germanyum gibi maddelere de ihtiyaç duyar. Brokoli gibi koyu yeşil yapraklık sebzeler saçlar için bir besin kaynağıdır. Brokoli saç büyümesini teşvik eden A ve C vitamin inleri sebum üretimini, kalsiyum saç köklerini güçlendirir ve kafa derisi sağlığına da katkıda bulunur. Düzenli olarak brokoli tüketimi, saçlarınızın kırılmasına engel olabilir. B6 ve B vitaminleri saç sağlığı dışında unutkanlığı önlemeye de yardımcı olur.

Brokolinin Faydaları Nelerdir?

Zayıflamanıza Yardımcı Olur!!

Brokoli zengin miktarda lifler içermektedir ve bütün lif içeren besinler zayıflamaya yardımcı olmanın dışında sindirim sistemi sağlığına ciddi katkılarda bulunabilirler. Günlük olarak tüketilen çiğ brokoli vücudun gereksinim duyduğu birçok maddeyi sağlayabilir. Lifler ayrıca kan şekeri seviyesini ayarlar.

Brokolinin Faydaları Nelerdir?

İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz 🙂

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın