Evde Kullanabileceğiniz Fitness Ekipmanları

Fit Yaşam fitkalp 1 Nisan 2020

Evde Kullanabileceğiniz Fitness Ekipmanları

Evde Kullanabileceğiniz Fitness Ekipmanları.. Evde spor yapmak her zaman formda kalmanın en ucuz ve uygun yollu seçeneği olmuştur. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirus pandemisi, spor salonlarının kapanmasına neden olduğundan evde egzersiz, sporseverlerin tek seçeneği haline geldi. Şimdiye kadar sayısız kez duydunuz, fakat tekrar etmeye değer: COVID-19 salgını ciddi bir sağlık krizi ve sosyal mesafelendirme kurallarına uymamız şart. O yüzden, evde fitness yapmanın inceliklerini öğrenmeye bir yerden başlamak gerek.

Evde sıkışıp kalmanız, formunuza zarar geleceği anlamına gelmez. Evde yapılacak sporlar, temel fitness ekipmanlarının da yardımıyla, vücudunuza odaklanmak için sahip olacağınız en iyi şans olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, evde vücut yapma için ihtiyacınız olan en önemli on spor aletini sizler için seçtik. Bu basit alışveriş listesi ile evde antrenman yapabilir ve fitness seviyenizi koruyabilirsiniz.

Kettlebell

İşte tüm vücut egzersizleri için denenmiş ve test edilmiş bir fitness aleti. Bir kettlebell ile çok çeşitli egzersizler yapabilirsiniz. Kettelebell şekli ve dinamikleri nedeniyle, tüm hareketlerde istikrar sağlamak zorunda olan vücut merkezinizde, yani karnınızda çok fazla kas çalıştırır.

Direnç Bantları

Direnç bantları inanılmaz derecede işe yaramakla kalmaz, aynı zamanda bir sürü güzel renk seçenekleri vardır. Bu bantlar sakatlanma rehabilitasyonu ve sakatlanmanın önlenmesi için de harikadırlar. Bir spor salonuna gitmiyor veya düzgün bir şekilde antrenman yapamıyorsanız gücünüz, kaybedebileceğiniz ilk şeylerden biridir. Ancak gücü arttırmak ve ağırlığın vücut üzerindeki etkisini korumak için direnç bantları kullanırsanız, güç kaybını düşünmenize gerek kalmaz.

Yoga Matı

Herhangi bir antrenmandan önce ve sonra uygun bir esneme zorunluluktur. Ancak bunu ahşap zemininizde değil, uygun bir mat üzerinde yapmak daha iyidir. Esneme veya herhangi bir yer egzersizi için yoga matı gereklidir. Kaymanızı durduracak ve dizlerinizle dirseklerinizi koruyacaktır. Antrenman sırasında zeminde veya halı üzerinde terlemenizi de önleyecektir.

Pilates Topu

Bu renkli ve devasa pilates topları, üzerinde oturarak ve muhtemelen birkaç şey daha yaparak karındaki dayanıklılığınızı geliştirmek için harika bir yardımcı. Karın ve bel kaslarınız dahil olmak üzere gövdenizi güçlendirmek için harika yöntemler sunar. Ayrıca dengenizi geliştirir ve yoga, pilates ve genel direnç  çalışmalarında da kullanılabilirsiniz.

Ayarlanabilir Dumbell

Dambıllar size barbellden daha eşit bir egzersiz sağlayabilir. Dambıllar vücudun her iki tarafını da eşit şekilde çalıştırır. Halterle bir tarafı daha fazla çalıştırmak istediğinizde bu mümkün olmayabilir. Dolayısıyla bir dambıl seti alışverişi, spor aletleri arasında akıllıca bir tercihtir. Ayrıca üst vücuttan alt vücuda kadar çok çeşitli egzersizler yapmanıza imkan verir.

Atlama İpi

Kardiyonun koşuya çıkmak ve kaldırımları ağlatmak olduğunu düşünüyorsanız, bir daha düşünün. İp atlamak yapabileceğiniz en iyi kardiyo seçeneklerinden biridir. Dayanıklılık ve güç sağlamak için harikadır ve atlama ipi sürekli olarak HIIT (Yüksek Yoğunluklu İnterval Antrenman) için kullanabilirsiniz.

TRX / Çekme Kayışı

Yaşadığınız yerde bir kapı var mı? Çünkü bu egzersiz söz konusu olduğunda ihtiyacınız olan tek şey budur. Straps bir kapıya takıldıktan sonra, vücudun her parçası için kullanılabilir,  karnınızı çalıştırır ve gerilime bağlı sabit bir süre boyunca kas dayanıklılığının oluşturulmasına yardımcı olur.

Pull up Bar

Upper body srength hareketiyle kendi vücut ağırlığınızı yukarı çekebilirsiniz. Pull up barını sağlam bir kapı çerçevesine sabitlediğinize emin olun. Barfiks barı ile tam bir üst vücut antrenmanı yapmış oluyorsunuz ve bu “ v ”  şekillenmesi de dahil olmak üzere sırtınıza şekil vermek için harika bir yöntemdir. Daha da iyisi, neredeyse hiç yer kaplamaz!

#Evde Kullanabileceğiniz Fitness Ekipmanları #fitness ekipmanları
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.