Fitkalp ile Sağlıklı Beslenme Maceramızda Yeni Bir Adım: Fit Tarifler Serisi

3107
Fitkalp ile Sağlıklı Beslenme Maceramızda Yeni Bir Adım: Fit Tarifler Serisi
Fit Tarifler Serisi

Fit Tarifler Serisi

Birçoğumuz ana öğünlerde tabak dolusu yemekler yemesek de aldığımız kilolardan yakınırız. Burada esas mesele gerçek düşmanımızı bilmektir; ara öğünler!

Vazgeçemediğimiz tatlılar, ağzımıza mutfağa girip çıktıkça attığımız bisküviler, çerezler, 5 çaylarımızın olmazsa olmazı kekler, poğaçalar…  Basit bir hesaplama ile tüm bunlar bir araya geldiğinde günlük almamız gereken ortalama kalorinin neredeyse iki katını aldığımızı fark etmek mümkün.

Bu sebeple belki de en çok üstünde durmamız gereken ve aramıza mesafe koymamız gereken yiyecekler ara öğünlerimiz olmalıdır. Ancak diyet yaparken beslenme alışkanlıklarımızdan kopmak belki de bizleri en çok zorlayan noktadır.

Özellikle uzun süreli diyetler yaparken bu ürünleri tamamıyla hayatımızdan çıkarmak kimilerimiz için imkânsız gibi bir şeydir. Küçük kaçamaklar hepimizin olmazsa olmazıdır.

“Bu öğün 1 tane kurabiye yedim. Diyetim bozuldu! Verdiğim tüm kiloları geri aldım!” diye düşünmeyin. Bu bakış açısı sizi en çok zorlayan, sağlıklı beslenme alışkanlığı edinme sürecini bir işkenceye dönüştürebilecek niteliğe sahiptir. Tabi bir de midemiz kulağımıza “Diyet nasılsa bozuldu. Artık istediğin her şeyi yiyebilirsin.” diye fısıldamaya başlarsao zaman tüm emeklerinizin çöpe gideceğini unutmayın.

Fit Tarifler Serisi

Bu hususta dikkat edeceğiniz nokta kaçamaklarınızı nasıl sağlıklı hale getirebileceğiniz olsun. “Poğaçanın sağlıklısı mı olur!”, “Diyette tatlı mı yenirmiş!” dediğinizi duyar gibiyim. Hepsini yapmak mümkün!

Elbette bu yiyecekleri sağlıklı bir biçimde tüketecek olmak “fit tatlı, fit kek, fit …” yemek bunların kalorisiz olduğu anlamına gelmez. Fit tarifler besin değeri açısından daha zengin, sindirim sistemi için daha faydalı, kalorisi muadiline göre daha düşük ve en önemlisi doyurucu niteliği ile sağlıklı kaçamaklar için önemli bir adımdır.

Sağlıklı yaşam ve beslenmede en büyük destekçiniz Fitkalp sizlerden bu konuda da yardımlarını esirgemiyor. Fitkalp “Fit Tarifler” ile yakında bu zorlu mücadelenize ortak olmaya geliyor!

Sağlıkla kalın, fit kalın 😊

Fit Tarifler Serisi

Pratik Bilgiler için instagram adresimizi takip etmeyi unutmayınız 🙂

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın