Göğüs kaslarınızı inşa etmek için zaman kaybetmeyin

Fit Egzersiz fitkalp 30 Mart 2020

Göğüs kaslarınızı inşa etmek için zaman kaybetmeyin

Göğüs Kasları Oluşturmanın Üç Harika Yolu,Göğüs kaslarınızı inşa etmek için zaman kaybetmeyin
Göğüs kasları yapmak için oyundaysanız, yanlış egzersizleri yaparak zamanınızı boşa harcamak istemezsiniz. Hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak en iyi egzersizleri bulmak önemlidir. Göğüs kaslarını inşa ederken kullanılacak 3 harika egzersiz vardır. Bunlar bench press, dambıl bench press ve şınavlardır. Basit ama çok etkilidirler. Egzersiz makinelerinde egzersiz yaparak zaman kaybetmeyin. En iyi sonuçları elde etmek için serbest ağırlıkları ve kendi vücudunuzu kullanın.

Bench Press

Omuz probleminiz varsa bu egzersizi atlamanız gerekir. Ancak durum böyle değilse, tezgah presleri yapmak harika. Tezgahı yaparken triceps ve ön deltoidleriniz en çok etkileniyor çünkü kaldırma işlemini yapıyorlar. Ama pektoral kaslarınızı da çalışmak istiyorsunuz. Bunu yapmak için dirseklerinizi çubuk üzerine daha fazla yayabilirsiniz ve çubuğu indirirken göğsünüzde daha yüksek bir konuma getirin. Çubuğu boyun bölgenize indirmeyin, çünkü bu omuz sorunlarına yol açabilir.

Push-Up

En temel ve etkili egzersizlerden biri yukarı itmedir. Push-up yaparken pektoral kaslarınızı ve deltiod kaslarınızı çalıştırıyorsunuz. Yeni başlayanlar için, kendinizi kaldırırken ve indirirken vücudunuzun düz bir çizgide kalmasını sağlayarak itmeyi doğru yaptığınızdan emin olun. Daha gelişmiş asansörler için, şınav kolları, dambıllar veya roma sandalyeleri gibi yükseltilmiş konumlarda şınav yapabilirsiniz. Sırtınıza ağırlık koyarak daha fazla direnç oluşturabilirsiniz.

Dambıl Bench Press

Bu egzersizi düz bir bankta veya eğimli bir bankta yapabilirsiniz. Halterleri farklı pozisyonlarda kullanın. Ellerinizin avuç içlerini yere doğru tutun veya avuç içlerinin vücudunuza doğru bakmasını sağlayın. Bu yöntemlerden birini veya her ikisini de seçebilirsiniz.

Antrenman Süresi

Antrenmanlarınızı 30 ila 45 dakika ile sınırlamalısınız. Sonuçlar faydalı olmayacağından bu zaman sınırını aşmayın. Haftada 3 ila 4 gün çalışmayı planlayın. Her antrenman için 15-20 set yapabilirsiniz. Antrenmanlarınızın rutininizi en az aylık olarak karıştırmasına yardımcı olmak için. Can sıkıntısı, insanların okulu bırakmasına neden olan büyük bir faktördür. Kaldırılacak ağırlık miktarını belirlemek durumunuza ve gücünüze bağlı olacaktır. Göğüs kasları oluşturmak için her zaman ağırlık seviyesini artırmaya devam etmek istersiniz. Göğüs kaslarını başarılı bir şekilde inşa edebilmek için ağır kaldırma yapmanız gerekecektir.

Ağırlık Antrenmanında Beslenme

Göğüs kasları yapıyorsanız, diyette olduğunuz gibi yemek yiyemezsiniz. Karbonhidrat ve proteinden uygun miktarda kalori tüketmeniz gerekir. Protein kitle kası oluşturur. Kas kütlesi kalori yakarken, yağ kalori yakmaz. İyi bir yemek rehberi kullanarak ağırlık antrenmanı sırasında ne ve ne kadar yemenizi belirlemelisiniz. İyi bir yemek rehberi, yemek için uygun yiyecek türlerinin ne zaman ve ne zaman yemeniz gerektiğini gösterecektir.

Kayıtlarınızı Koruyun

Göğüs kasları inşa ederken, egzersiz sürelerinizi ve ne kadar ağırlık kaldırdığınızı kaydettiğinizden emin olun. Nasıl ilerlediğinizi size bildirmek için bu gereklidir. Eğer ilerleme kaydedilmediyse, muhtemelen yeterince çalışmıyorsunuz demektir. O zaman antrenmanlarınızı hızlandırmanın zamanı geldi. Uygun bir zihniyet ve kararlılık geliştirin. Tek dezavantajı, daha büyük gömleklere ihtiyacınız olacak!

 

Göğüs kaslarınızı inşa etmek için zaman kaybetmeyin

#bench press #göğüs kası #Göğüs kaslarınızı inşa etmek için zaman kaybetmeyin #push up
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.