Günde 2 Yumurta Yemeye Başlarsanız Vücudunuza Olan 9 Şey

1879
Günde 2 Yumurta Yemeye Başlarsanız Vücudunuza Olan 9 Şey

Günde 2 Yumurta Yemeye Başlarsanız Vücudunuza Olan 9 Şey

Günde 2 Yumurta Yemeye Başlarsanız Vücudunuza Olan 9 Şey! Evvveet sporcuların kahvaltılarda vazgeçilmezi yumurta peki her gün yumurta yiyoruz proteinden başka ne gibi yararları var bakalım..

YAŞLANMA SÜRECİNİN YAVAŞLANMASI

Hollandalı bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, 35 ila 40 yaş arası kadınların% 87’si yumurta tüketiyor ve yaşlılık lekelerinden kurtulmayı başardılar. Derileri gençleşti ve erkeklerde ortaya çıkan göz çevresindeki kırışıklıklar da azaldı.

Yağ oranınızı düşürün!!

ÇOCUK PLANLAMADA YARARLI

B vitaminleri seks hormonlarının oluşumunda yer alır. Folik asit olarak bilinen B9 vitamini, kırmızı kan hücrelerine ve fetüsün nöral tüpüne yardımcı olur. Bu vitamin çocuklarda zihinsel gerilik riskini azaltacaktır. Bu vitamin hamile iken kadınlar için çok gereklidir. Bir yumurta bu vitaminin 7.0 mcg’sini içerir.

KANSER RİSKİNİ AZALTIR

Kolin, kanser riskini azaltan bir maddedir. Bir araştırmaya göre, ergenlik döneminde kadınların yumurta içeren günlük diyetini araştırdık, meme kanseri riskinin% 18 azaldığını iddia etti.

AĞIRLIK KAYBINI BAŞLAT

Bazı Amerikalı bilim adamlarına göre, kahvaltı için düşük kalorili bir diyet ve tavuk yumurtası tüketimini birleştirirseniz, kiloyu daha hızlı kaybedersiniz. Bu kahvaltı sizi daha uzun süre tok tutar, böylece genellikle günlük yediğiniz yiyecek miktarını azaltmanıza izin verir.

KARDİOVASKÜLER HASTALIKLARIN AZALTILMIŞ RİSKİ

Bazı araştırmalar, yumurtalardaki kolesterolün aslında fosfatidlerle dengelendiğini, bu nedenle sağlığımıza zarar vermediğini bulmuştur. Bu, vücudun kendi kolesterol üretimini engeller. Bir yumurta, trigliserit seviyelerini düşürecek ve böylece kardiyovasküler hastalık riskini azaltacak omega-3 asitleri içerir.

VITAMIN B COMPLEX CİLT, SAÇ VE KARACİĞERİ KORUR

B12 Vitamini – biyotin ve diğer sindirilebilir besleyici proteinler saç ve cildin güçlenmesine katkıda bulunur. Tavuk yumurtasındaki fosfolipidler, toksinlerin karaciğerden atılmasına yardımcı olur.

VITAMIN D ABSORB KALSİYUMA YARDIMCI OLUR

Bir kaşık balık yağı içen veya sadece haşlanmış yumurta yiyen bir kişiye bir seçenek sunduğunuzda, çoğu yumurtayı tercih eder. D vitamini içeriği aslında her iki durumda da aynıdır. Tavuklara özel takviyeler besleyerek yumurtalardaki D vitamini miktarını arttırmanın bir yolu bulunmuştur. D vitamini kalsiyumun emilmesine yardımcı olur ve kemik ve dişleri de güçlendirir.

Yağ Oranını Düşürmek İçin Neler Yapmalıyız ?

LUTEIN GÖRÜŞ SUNAR

Tavuk yumurtasının da lutein bakımından zengin olduğu bulunmuştur. Bu keskin görüşten sorumludur. Eksik olduğunuzda, gözleriniz bozulmaya başlar ve göz dokusunda bazı yıkıcı değişiklikler birikir.

BEYİN KOLİNİN KORUNMASINDA

Fosfolipidler kolinden oluşur. Beynin materyalinin inşası söz konusu olduğunda bu vitaminin en iyisi olduğu kanıtlanmıştır. Günde 2 yumurta tüketmeniz durumunda, vücutta bu besin maddesi yeterli olacaktır. Eksik olması durumunda hafıza kaybına neden olabilir.
Bu 9 neden, daha fazla ihtiyacımız varmış gibi yumurtaları daha fazla tüketmenizi sağlar.

Bir cevap yazın