Kas Büyümesi için 3 Altın Kural

1839
Kas Büyümesi için 3 Altın Kural

Kas Büyümesi için 3 Altın Kural. Spor salonunda geçirdiğimiz zaman çok sınırlı olduğu için, çok değerlidir ve temelde her dakikayı içine harcanan çabaya değecek bir yol arıyoruz. Mantıksal bir varsayım, gerçekleştirdiğiniz set ve tekrar sayısının artmasıyla sonuçlarınızın daha iyi olacağıdır. Ama bu gerçekten doğru mu?

Kas Büyümesi için 3 Altın Kural!

Çoğu vücut geliştiricisinin karşılaştığı sorunlara yakından bakmak bizi tam tersi yönde ikna edebilir. Basitçe söylemek gerekirse, uygun form ve odaktan yoksun sonsuz bir dizi hareket sizi, hacim veya yoğunluk eksikliğinin en güçlü egzersizler açısından bile zayıf sonuçlar vereceği şekilde hiçbir yere götürmeyecektir. Gerçek çözüm, rutininizi ayarlama şeklinize ve oluşturmak ve dikkatle yürütmek için verdiğiniz dikkat miktarına dayanır. Optimal etkili bir rutin yapı oluşturmak için her zaman uymanız gereken birkaç altın kural yardımıyla bunu daha ayrıntılı açıklayalım.

# 1. Egzersizlerinizi yaptığınız belirli düzen, yorgunluğunuzun kasların sırasını doğrudan etkiler, bu da tüm sıkıntıdan kazançlarınızı büyük ölçüde etkiler. Toplam büyüklüğünüzün ve gücünüzün büyümesini istiyorsanız, büyük kas gruplarını vurgulamanız gerekir. İyi bir kural, daha küçük kasları ancak ağır kaldırma işlemini bitirdikten ve büyük enerjiden tüm enerjiyi boşalttıktan sonra vurmaktır, bu nedenle bileşik egzersizlerden önce küçük kasları yormayan izolasyon hareketlerini asla yerleştirmeyin.

# 2. Kardiyodan önce daima ağırlık antrenmanı koyunuz. Değilse, uzun kardiyo seansları bir bara dokunmadan önce gücünüzün çoğunu tüketir ve kaslarınızı yorur. Bu kuralın ağır bir kaldırma seansından önceki gün için de geçerli olduğunu unutmayın. Öte yandan, bir kaldırma seansından sonraki ertesi gün kardiyo yaparsanız, taze kas kazançları performansınızı artırabilir.

3.. Son olarak, egzersiz makinelerinin önüne serbest ağırlık koymaya çalışın. Serbest ağırlıklar, tüm doğal hareketlerle fonksiyonel hareketleri eğitmenize, eklemlerinizin sağlığını korumanıza ve kas koordinasyonunuzu artırmanıza izin verir, ancak en önemlisi, vücudunuzdaki neredeyse tüm kasları çalıştırır. Öte yandan, makineler daha küçük kas gruplarını izole etmek için mükemmeldir ve etkin bir kas geliştirme rutinindeki yerlerini zaten tartıştık. Genel olarak, serbest ağırlık egzersizleri daha zordur ve vücut üzerinde çok daha fazla stres yaratır, bu da esas olarak yırtık bir fiziğin anahtarıdır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın