Kas Geliştirme İçin En İyi Beslenme Kaynakları

1.2K
Kas Geliştirme İçin En İyi Beslenme Kaynakları

Kas Geliştirme İçin En İyi Beslenme Kaynakları

Kas geliştirme programınızda aslında kas geliştirme beslenmesini ihmal edemezsiniz. Ama mesele şu ki, birçok insan kas geliştirme konusunda beslenme konusundan kaçınıyor. Karmaşık olduğunu düşünüyorlar. Bu sadece doğru bilgileri edinme meselesidir, çünkü egzersizlerinizi tamamlamak için doğru kas geliştirme beslenme gıdalarını bulmak kolaydır. Dahası, beslenmeniz kas geliştirme programınızı daha başarılı hale getirebilir. Kas geliştirme beslenmenizi yeterince sürdürdüğünüzde, egzersizleriniz daha az sıkıcı olacaktır. Doğru. Kas inşa etmek için daha fazla yiyecek yiyin ve daha az egzersiz yapabilirsiniz. Güç ve kas kütlesi kazanmanıza yardımcı olacak en iyi kas geliştirme yiyecekleri nelerdir?

Kas Geliştirme İçin En İyi Beslenme Kaynakları

  • Yağsız sığır eti.

Kasları hızlı bir şekilde inşa etmek istiyorsanız, bu yemeklerinizde bir zımba olmalıdır. Kaslarınızın büyümesini teşvik eden çinko, demir, B vitaminleri ve diğer besinlerle dolu, beslenmenizde yağsız sığır eti atlayamazsınız. Bunun dışında, kas fiziğinizi büyütmek için yüksek kaliteli beslenme sağlar. Tüm proteinlerin eşit olmadığını, ancak yağsız sığır etindeki proteinlerin kas büyümesini artırmak için insülin ile birlikte çalışan yüksek miktarda amino asit içerdiğini unutmayın. Kilo vermeye çalışıyorsanız, yağsız sığır eti de beslenmeniz için değerli bir seçenektir. 85.05 g yağsız sığır eti yiyin ve 1.5 bardak fasulye içinde aynı miktarda protein elde edin. Ancak, kalori miktarının yarısını alırsınız.

  • Derisiz tavuk.

Sığır eti gibi tavuk, kasların bakımı ve onarımı için gerekli olan yüksek kaliteli bir protein kaynağıdır. Ayrıca kemik sağlığına ve kilo kaybına yardımcı olur. Lezzetli yemekler de hazırlayabilirsiniz, çünkü tavuk pişirmek ve hazırlamak kolaydır. Süpermarkette, tek porsiyon boyutlarında paketlenmiş et bulacaksınız. Hızlı bir şekilde pişirebilirsiniz.

  • Süzme peynir.

Mükemmel bir saf kazein proteini kaynağı olduğu için kaslarınızın sağlığını korumak için mükemmel bir besindir. Kazein, yavaş sindiren bir protein olarak, uzun süre yemek yemeseniz bile kas sağlığınızı sürdürebilir.

  • Yumurtalar.

Yüksek kaliteli protein kaynağı olmanın yanı sıra, yumurtalar doğru yağ, dokuz esansiyel amino asit ve D vitamini içerir. Paranız için gerçekten mükemmel bir değer sağlayan besindir. Bazı çalışmaların bildirdiklerinin aksine, yumurtalar sağlığınız için güvenli değildir.

  • Peynir altı suyu proteini.

Peynir altı suyu proteini içeren takviyeler, fitness endüstrisinde en popüler olanlardır. Hızlı, kullanışlı ve uygun fiyatlı bir protein kaynağıdır. Vücut geliştiriciler, uyandıktan sonra sabahları peynir altı suyu protein takviyeleri, bir egzersiz sonrası takviyesi ve yemekleriyle karışacak bir takviye olarak alırlar. Kas geliştirme sarsıntısında bir kaşık peynir altı suyu proteini, kas kütlesi kazanmak için etkilidir. Sonra tekrar, tüm gıdaların, peynir altı suyu protein takviyeleri ile arttırılan ana yüksek kaliteli protein kaynağı olduğunu görün.

  • Ton balığı ve diğer balıklar.

Bu gıdalar ayrıca protein ve omega 3 yağ asitleri bakımından da zengindir. Yağ oranı düşük ve omega 3 yağ asitleri bakımından yüksek olan balıklar, yağ kaybına da yardımcı olur ve metabolizmanızı hızlandırır.

  • Yulaf ezmesi.

Düşük glisemik indeks (GI) değeri, yulaf ezmesini mükemmel bir karbonhidrat kaynağı yapar. Ayrıca minimal kas geliştirme beslenme gıda olarak işlenir.

Evde Kas Kaybını Önlemek Ve Gücü Korumanın En İyi Yolları

Bir cevap yazın