Kas Yapmaya Çalışırken Yapabileceğiniz 4 Hata

1862
Kas Yapmaya Çalışırken Yapabileceğiniz 4 Hata

Kas Yapmaya Çalışırken Yapabileceğiniz 4 Hata.. İşte en önemlilerinden bazıları, yani neredeyse tüm yeni adamların kas kazanmaya çalışırken yaptığı günlük hatalar. Çok basittir ve onları düşünmek için zaman ayırırsanız aslında sağduyu:

GYM’DE TAVSİYE VEREN HER ŞEYİ DİNLEMEYİ DURDURUN.

Nasıl olduğunu biliyorum, oradaydım. Spor salonuna geliyorsun ve kolu bacağından daha büyük olan bu büyük adamı görüyorsun. Daha sonra size tonlarca tavsiye verir ve fikir alıştırmaları yapar. Sonra diğer adam gelir ve öğretilerini verir.

Sorun şu ki, bu şeyler bu adamlar için işe yarayabilir ama sizin için çalışacakları konusunda hiçbir fikriniz yok. Fitness orada herkes için çok bireysel şeylerden biridir. Programınızı sizin için özelleştirmelisiniz, diğerlerini değil.
Örneğin, ne yaparlarsa yapsınlar kas kazanacak kolay kazançlı kişilerden biri olabilir. Biraz steroid almış olabilir – asla bilemezsin.
İlk en önemli şey, sizin ve hedefleriniz için bir programa sahip olmak ve ona bağlı kalmaktır. Bu şeyin sizin için işe yarayıp yaramadığını görmeniz biraz zaman alacak. Yeni “sihirli egzersizi” denemek çok cazip ama sonuçlar bir gecede formda değil.

AĞIRLIKLARINIZLA RAHAT OLMAYIN.

Seti bitirdikten sonra daha fazla tekrar yapabilirseniz, bu ayar etkili değildir. Limiti yavaş yavaş zorlarken kasın büyümesini teşvik ediyorsunuz.
Birçok yeni sporcu ağırlıkları ile rahat eder ve çok uzun süre kalırlar. O adam olma. İşleri istikrarlı ve yavaş ilerleyin. Çok hafifse (sonunda olacak) ağırlığı artırın.
Kas kazanımı için en iyi tekrarlar kas grubuna, kişiye, antrenmana ve diğer faktörlere bağlı olarak 4-8 ​​arasında değişir. 12’den fazla tekrar elde etmek kas kazanımından biraz farklı bir hedefi hedeflemektedir. Yine de sonuç alacak, ancak çok daha yavaş olacak.

AŞIRI ANTRENMAN YAPMAYIN.

Bu muhtemelen çoğu çaylakların yaptığı bir numaralı hatadır. Geliyorlar, yarın yokmuş gibi antrenman yapıyorlar ve en kötü kas ağrısını alıyorlar. Devam etmek için motivasyonlarını kaybettiklerinden bahsetmiyorum bile.
Aşırı antrenman, kas kazanımının bir numaralı düşmanıdır. Vücudunuzun kendini daha güçlü bir şekilde yeniden inşa etmesini sağlamak için dinlenmek için zaman vermeniz gerekir. Daha fazla eğitim daha fazla kas anlamına gelmez.
İnsanlar bunu unutma eğilimindedir – dinlenme, programın diğer tüm yönlerinden daha önemli olmasa bile eşittir. Farklı insanlar eğitimler arasında farklı dinlenme gerektirir, bu nedenle gelecekte dinlenmenizi iyi planlayın.

ÇOK FAZLA KARDİYO

Kardiyo yağ yakmak için harika olsa da, kas geliştirme için etkili değildir. Kaslarınızın enerji için ihtiyaç duyduğu glikozu tüketmekle kalmaz, aynı zamanda kas dokusunun metabolizmasını da bozabilir. Biraz kardiyo önemlidir, ancak kas geliştirme nihai hedefinizse, yaptığınız kardiyo miktarını sınırlamalısınız. Üç veya dört kararlı durum, haftada düşük yoğunluklu egzersiz veya iki veya üç yüksek yoğunluklu egzersiz ile yapın.

 

Bir cevap yazın