Yeşil Çayın 6 Faydası

3514
Yeşil Çayın 6 Faydası

Yeşil Çayın 6 Faydası

Kalorileri yakın

Spor salonunda yeteri kadar kalori yakamadığınız için canınız mı sıkılıyor? Çalışmalarınıza bir demleme çay ekleyin. American Journal of Clinical Nutrition’da yayınlanan makaleye göre yeşil çayda bulunan kateşinler metabolizma hızını yükseltiyor ve kalori yakma hızını %4 oranında artırabiliyor. Antrenman öncesi içtiğiniz şekerli çaydan çok daha faydalı!

Etoburların çay keyfi

Biftek kas geliştirici besinlerin en önemlilerinden biri. Fakat çok fazla kırmızı et tüketmek vücut için uygun bir dengeleyici gerektirir. Archives of Internal Medicine’de yayınlanan ve Çin’de gerçekleştirilen araştırmaya göre yeşil çayda bulunan antioksidanlar kırmızı etteki zararlı LDL kolestrolünün etkisine karşı önemli ve kalp krizi riskini %11 oranında azaltabiliyor. Böylelikle kafanızı takmadan biftekleri lüpletebilirsiniz.

Hızlı Kilo Aldıran Sağlıklı Besinler

Alkolün etkilerini yenmek

İş çıkışında direk bara yol almak sadece cebinize zarar değil. Fakat bitkisel bir yolla akşamdan kalmalıkların önüne geçmek de mümkün. Maryland Üniversitesi’ne göre yeşil çayda bulunan polifenoller karaciğer hastalıklarını önlemede etkili oluyor. İşte buna içilir.

Çaydanlıktaki performans artırıcı

Kramp giren kaslardan, ağrılardan mı muzdaripsiniz? Bir sonraki koşunuza çıkmadan önce kettleınızı yakın. (Belki yanınıza bir termos da alırsınız) American Journal of Physiology’de yayınlanan araştırmaya göre EPO etkilerine denk gelen bu bitki egzersiz dayanıklılığınızı %24’e kadar artırabiliyor.

Derinizi gençleştirin

Çok fazla yanmaktan cildiniz yıllar içinde zarar mı gördü? Çayınızı kaynatmak çözüm olabilir. The British Journal of Nutrition’de yayınlanan araştırmaya göre yeşil çaydaki antioksidanlar derinizi ultraviyole radyasyona karşı daha dayanıklı kılabilir, kırışıkları engelleyebilir.

Hafızanızı güçlendirin

Unutkanlık sizi patronunuzla, kız arkadaşınızla, ailenizle karşı karşıya getirebilir. Yıldönümlerinde sıkıntı yaşamamak için çayınızdan yudumlayın. İsviçre’de bulunan University of Basel’in araştırmacıları yeşil çayın beyninizi canlandırdığını ve hafızanızı geliştirdiğini söylüyor.

instagram adresimizi takip etmeyi unutmayın 🙂

Bir cevap yazın